GÖKÇEADA KUZUSU PROJESİ;

Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği önderliğinde Gökçeadalı küçükbaş hayvan yetiştiriciler tarafından hayata geçirilmiştir.
Amacımız; saklı kalmış bir değer olan Gökçeada Kuzusunu tanıtmak ve bu eşsiz lezzeti tüm Türkiye ile paylaşmaktır.
Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği 2003 yılı itibariyle çalışmalarına başladı. Birliğimiz, Çanakkale İl sınırları içerisinde yer alan tüm koyun ve keçi yetiştiricileri adına bölgeye has koyun ve keçi ırklarının korunması ve kayıt altına alınması, verimliliklerinin arttırılması, yetiştirici eğitimleri, sigorta işlemleri, yetiştiricinin kolaylıkla tüketiciye ulaşabilmesi ve ürününü pazarlayabilmesi için faaliyet yürütüyor.
 T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın ilgili mevzuatları gereğince çalışmalar, üreticiyi desteklemek ve geliştirmek adına bir dizi hayvancılık politikası, birlik tarafından geliştiriliyor. Buradaki temel amaç, bölgedeki yetiştirici için bir güven ortamının sağlanması ve oluşacak üretimin güçlenerek devam etmesi için bir dizi eylem planı hayata geçirmektir.
 Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ve Çanakkaleli yetiştiriciler olarak başlatmış olduğumuz Gökçeada Kuzusu kampanyasında birçok kurum ve kuruluşla yaptığımız iş ve güç birliği ile inanıyoruz ki Türkiye’de bu lezzeti tatmayan kalmayacak ve Gökçeadalı yetiştiricilerin yüzü gülecek…

Partnerlerimiz

 

T.C. TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI ÇANAKKALE İL TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ


Çanakkale İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak projemize kattıkları değer, sağladıkları destek için İl Müdürlüğümüze teşekkür ederiz.

 

GÖKÇEADA İLÇE TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ

Gökçeada’da yetiştiricilerimizi hiç yalnız bırakmayan, inanç ve özveriyle her zaman ada hayvancılığı için çalışan İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğümüze çok teşekkür ederiz. Sayelerinde Gökçeada kuzularını güvenle tüketebilirsiniz.

 

 

GÖKÇEADA BELEDİYESİ

Gökçeada kuzuları, Gökçeada’da kesiliyor ve işleniyor çünkü Gökçeada tam donanımlı bir mezbahaya sahip… Gökçeada Belediyesi, ada yetiştiricileri için mezbahasının kapılarını sonuna kadar açtı. Üstün destek ve gayretle Türkiye’nin her yerine helal kesim koşullarında kesilmiş kuzularımızın ulaşması için uğraşıyorlar. Teşekkür ederiz…

 

CAN ET


Can Et, projemiz kapsamında yetkilendirilmiş satış noktamızdır. Size Gökçeada kuzusu lezzetini birçok noktadan ulaştırmak için çalışıyoruz.